MEB 2016 özür durumuna bağlı yer değiştirme (tayin) ne zaman?
MEB Öğretmenlerin Eş Durumu Tayini (atamaları) ne vakit? Öğretmenlerin Özür Gurubu 2016 Tayinleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca yapılan Eş Durumu (Özür Gurubu) tayinleri 2016 İl İçi atamaların bitmesi ve iller arası yerdeğiştirme takviminden sonraya bırakıldı benzer biçimde görünüyor. İşte MEB Öğretmenlerin Özür Gurubu 2016 ( Eş Durumu) Öğretmen Atamaları İle İlgili Tüm Detaylar

 
Bu haberimizde 2016 Özür Grubu Öğretmen Atamaları İle İlgili Tüm Detayları bulabileceksiniz. Özür grubu eş durumu öğretmen atamaları ile ilgili bilinmesi gereken noktaları sizler için değerlendirdik. 2016 özür grubu öğretmen atamaları il içi, il dışı öğretmen atamalarının tamamlanmasının peşinden MEB'in belirleme takvimini ve başvuru süreçlerini ilan etmesiyle beraber başlamış olacak. Eş durumu atamaları bilindiği üzere her yıl genel olarak Şubat ve Temmuz aylarında yapılıyor. Bu yılda Temmuz ayına doğru ulusal Eğitim Bakanlığının özür grubu öğretmen atamaları ile ilgili başvuru duyurusu yayımlaması bekleniyor.

Özür grubu- eş durumu öğretmen atamaları için bilinmesi gereken ince noktaları sizler için derledik.

Sual: Aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile öteki nedenlerle, iller arası özrü bulunan öğretmenler hangi kurumları tercih edebilecektir?
Yanıt: il genelinde açık ölçü ilan edilen ve boşalması olası(özür grubu atamasına başvurmuş) olan okulların hepsini tercih edebileceklerdir.

Sual: Aile birliğine bağlı özür grubu atamasında, il içi özrü bulunan öğretmenler hangi kurumları tercih edebilecektir?
Cevap: Eşin çalıştığı ilçe ile ikametgahın bulunduğu ilçelerin her ikisinde normu bulunan yada boşalması olası(özür grubu atamasına başvurmuş) okulları tercih edebileceklerdir.

Sual: 41. Seçenek nedir, işaretlemeli miyim?
Cevap: 41. Seçenek 40 tercihten biri gelmezse, il genelinde eşin bulunduğu en yakın okula, hizmet puan üstünlüğüne bakılırsa atamanın yapılmasıdır.

Soru:41. Seçenek hangi durumlarda işaretlenmelidir?
Cevap: İl genelinde toplam 40 tercihte bulunanlar, 41. Seçeneği işaretlerse, atamanın 40 tercihe yapılmaması durumunda, en uygun okula yapılması içindir.

Soru: Mazeret beyan edilen, eşin bulunduğu ilçedeki bütün okullar yazıldıktan sonrasında, 41. Tercihi işaretleyebilir miyim?
Yanıt: Evet. öteki ilçeler yazılmadan işaretlenebilir.

Sual: Mazeret ifade ettiğim ilçede herhangi bir okul yoksa tercih yapmadan 41. Seçeneği işaretleyebilir miyim?
Cevap: Evet. Diğer ilçeler yazılmadan işaretlenebilir.

Soru: Mazeret açıkladığim ilçede herhangi bir okul yoksa diğer ilçelerden 40 tercihi doldurmadan 41. Seçeneği işaretleyebilir miyim?
Yanıt: Evet. 40 tercih doldurmadan, 41. Tercih işaretlenebilir.

Sual: İl genelindeki bütün okulları yazınca öncelik hangi ilçe olacaktır?
Cevap: Mazeret beyan edilen ilçedeki okullar, hizmet puan üstünlüğüne gore olacaktır.

Sual: 41. Tercihi işaretlemezsem, atamam yapılmaz mı?
Cevap: Mebbis müracaat sayfasındaki açıklamaya nazaran; 41 nci seçeneği işaretlemeyenler tercihlerine atanamadıkları takdirde yer değiştirmeleri yapılamayacaktır.

Sual: Özür grubu belirleme başvurularının son günü hangi gündür?
Cevap: Son gün 26 Ağustos’tur.

Soru: başvuru formu nasıl imzalanacak?
Cevap: başvuru formunu ilgili müdür desteksı onaylayacak ve çıktının okulda kalan kısmı öğretmenlerin yaz tatilinde olmasından dolayı, görevden ayrılırken veya başlarken imzalanacak.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, bundan önceki özür grubu atamasında Milli Eğitim Bakanlığı il emri uygulayarak atamaların yapılmasını elde etmiştır. Ancak, bu sorunu çözmemiştir. İlçe emri olmadan aile birliğini sağlamak mümkün görünmüyor. Bazı iller var ki iki ilçe arasındaki mesafe 150 km’ yi aşmaktadır. Ulusal Eğitim Bakanlığı gerekirse okul yaparak bu sorunu çözmelidir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Öğretmenlere 1 yeni sınav görevi başvuruları...
MEBBİS üzerinden öğretmenlere bir yeni sınav görevi açıldı.

Haberi Oku