GÜNCEL:
İstanbul'da Yarın Okullar Tatil Oldu-9 Ocak Pazartesi-İstanbul Valiliği
İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir" dedi. ​

İstanbul’da günlerdir yapılan yoğun kar yağışı uyarısının ardından beklenen oldu. İstanbul'da okullar tatil edildi mi? Gün boyunca devam eden kar yağışının ardından 110 cm’ye kadar ulaşan kar kalınlığı öğrencilerin “9 Ocak Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi?” sorusuna cevap aramasına sebep oldu. İstanbul Valiliği kar yağışı sebebiyle önlemleri artırırken, İstanbul Valisi Vasip Şahin twitter hesabı üzerinden vatandaşlara kar yağışı sonrası açıklama da bulundu. Perşembe gününe kadar kar yağışının devam etmesi beklenirken 9 Ocak Pazartesi İstanbul’da okullar tatil olacak mı? sorusunun cevabı merak ediliyor. Peki “İstanbul’da okullar tatil olacak mı?” işte cevabı…


Ana arterlerde İstanbul’da yol temizleme çalışmaları olumlu sonuç verirken, ara sokaklarda kış lastiği olan araçlar dahi ilerlemekte zorlandı. TEM’de tırlarında karıştığı kazalar sebebiyle trafik yoğunluğu oluşurken, İDO ve BUDO seferleri de iptal edildi.  Belgrad ormanında “içerde” isimli dizi ekibi ise mahsur kaldı ve Jandarma kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı.
Karın keyfini çıkarmaya çalışan İstanbul halkı ise Pierre Lotti gibi yüksek tepelere giderek eğlenmeyi tercih etti. Kar yağışı sebebiyle İstanbul halkının çoğunluğu evden dışarı çıkmayı tercih etmediği için yollarda alışılmış kalabalıklar gözlenmedi. Trafikte yoğunluk oranı %10’un altına düştü. Ayrıca kazalar sebebiyle yolda kalan ve ilerleyemeyen araçlar saatlerce yolda mahsur kalarak aç kalma ve donma tehlikesi yaşadı.
İstanbul’da bugün yapılan Açık öğretim Lisesi ve Açık öğretim Ortaokulu sınavlarına girmeye çalışan öğrenciler ise yoğun kar yağışı sebebiyle sınav yerlerine gereken zamanda ulaşamadığı için Valiliğe ve Milli Eğitim Bakanlığına tepki gösterdi. Aynı şekilde sınavlarda görev alan öğretmenler de görev yerlerine geç kaldı. Yarın da Açık öğretim Lisesi ve Ortaokulu sınavları yapılmaya devam edecek.KAR TATİLİ HABERLERİNİ FACEBOOK’TAN ANINDA ÖĞRENMEK İÇİN BU SAYFAYI BEĞENİN

Valilikten İstanbul halkına mümkün oldukça evden çıkmamalarına yönelik uyarılarda bulunulmasına rağmen birçok vatandaş kış lastiği dahi olmadan dışarı çıkınca İstanbul’un ara sokaklarında inanılmaz kazalar meydana geldi. Adeta buz pistine dönüşen ara sokaklardaki yokuşlarda araçlar birbirlerine çarparak durabilirken, bir araç içindeki beş kişiyle birlikte kayarak bir apartmanın zemin katta ki bahçesine ters düştü. Bu tarz kazalardan dolayı Ambulanslar hizmetlerini devam ettirmeye çalışırken yolda kalarak olay yerine ulaşamadı.

İstanbul’da Kar Yağışı Devam Edecek

İstanbul’da Cuma akşamı başlayan kar yağışı Cumartesi günü boyunca devam ederken, kar yağışının Perşembe gününe kadar süreceği belirtildi. An itibariyle İstanbul’un yüksek bölgelerinde kar kalınlığı 1 metreyi bulurken, en az kar kalınlığı 30 cm oldu. Birçok semtte vatandaşlar ara sokaklarda yürüyerek oluşturdukları patika yollar ile ihtiyaçlarını karşılamak üzere bakkal ve marketlere ulaşırken, birçok mahallede yolların kapanması sebebiyle bakkal ve marketlere ekmek götürülemedi. Vatandaşlar bakkal önlerinde ekmek gelmesini beklerken bazı semtlere ekmek ancak akşam saatlerinde ulaştırılabildi. 5 gün boyunca sürecek kar yağışı sebebiyle kar kalınlığının daha da artması beklenirken, yol temizleme çalışmaları da giderek hızlandırılıyor.

İstanbul’da Bazı Semtlerde Kar Yağışı Nedeniyle Elektrik Kesintisi Yaşandı

Son günlerde kontrollü olarak sürdürülen elektrik kesintilerine kar yağışının ardından ara verilirken bugün yine İstanbul’un bazı semtlerinde elektrik kesintileri yaşandı. Gaziosmanpaşa ve Sultangazi’nin bazı mahallelerinde yaşanan elektrik kesintileri ısınma ihtiyacını karşılayamayan vatandaşları zor durumda bıraktı. Elektrik kesintilerinin yoğun kar yağışından kaynaklanan hava muhalefetinden kaynaklandığı söyleniyor.Bursa’da yoğun kar yağışı

Bursa İzmir yolu yoğun kar yağışı sebebiyle bir otobüsün yoldan çıkarak yolu kapatmasının ardından kara saplanan tırlar trafiği kapattı. Bursa İzmir karayolunda 40 km’ye ulaşan yoğun araç trafiği oluşurken, yolda mahsur kalan vatandaşlar açlık ve donma tehlikesi yaşadı. Bazı vatandaşlar benzin istasyonlarına sığınırken, AKUT ekipleri tarafından mahsur kalan vatandaşlara kumanyalar götürülerek yardımda bulunuldu.

Ülke Geneli Kar Yağışına Teslim

D100 karayolunda bolu dağı kesiminde kar yolu ulaşıma kapatırken, Edirne’de kar yağışı sebebiyle bazı köylere ulaşım kesildi. Karaman’da ise çatıdan düşen kar kitleleri büyük tehlikeler oluşturdu. Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesinin çatısı uçtu ve 5 kişiyi yaraladı. Muğla’da oluşan sel araçları esir aldı. Konya’da bacadan sızan karbon monoksit gazı aynı evden 3 kişinin canını aldı.

Twitter’dan Vasip Şahin’e “Okullar Tatil Olsun” Baskısı

Öğrenciler twitter üzerinden her zaman olduğu gibi yine İstanbul Valisi Vasip Şahin’e tatil taleplerini iletiyorlar. Pazartesi günü kar yağışı nedeniyle kar tatili yapmak isteyen öğrenciler Vali Vasip Şahin’den “İstanbul'da 9 Ocak Pazartesi günü Okullar Tatil Edildi” açıklamasını yapmasını ve İstanbul halkına duyurmasını istiyor.

İstanbul Valisi Vasip Şahin Kar Açıklaması Yaptı

Vasip Şahin ise öğrencilerin yoğun ısrarına karşılık okulların tatil edildiğine yönelik herhangi bir açıklama yapmaz iken, vatandaşları zincir takmadan araç kullanmamaları konusunda uyardı. Yol temizleme çalışmalarının sürdüğünü twitter üzerinden duyuran Şahin, vatandaşların kurallara uymasını belirtti. Ayrıca ek metrobüs seferlerinin devreye sokulduğunu belirten Şahin, barınma merkezlerinde evsiz vatandaşların ağırlandığını, tüm görevlilerin 24 saat görevi başında hizmet verdiğini belirtti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile (9 Ocak 2017) ara verilmiştir" dedi. ​

İstanbul’da 9 Ocak Pazartesi günü Okullar Tatil Oldu

İstanbul’da devam etmesi beklenen kar yağışı sebebiyle özellikle öğrenciler tarafından “Pazartesi günü okullar tatil mi?” sorusuna cevap aranmaya başlandı.  İstanbul’da okullar tatil edildiğine yönelik İstanbul Valiliği tarafından bir resmi açıklama yapılması gerekirken, İstanbul Valiliğinin hafta sonunun son anına kadar hava durumunu ve İstanbul ulaşım durumunu gözlemlemesi bekleniyor. Kar yağışının devam etmesi ve olumsuz trafik koşullarının bulunması halinde İstanbul Valiliği tarafından okulların tatil edilmesine karar verilecek. Valilik tarafından yapılacak herhangi bir resmi açıklamayı kamugundem.com olarak son dakika haberi olarak anında okurlarımızla paylaşacağız. An itibariyle İstanbul Valiliği tarafından herhangi bir kar tatili açıklaması yapılmamış olmakla birlikte, okulların tatil edildiğine yönelik yapılacak herhangi bir resmi açıklama ve duyuruyu bu sayfayı yenileyerek takip edebilir, facebook üzerinden kar tatilinden haberdar olmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir" dedi. ​

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL OLACAK MI? GELİŞMELERİ FACEBOOK’TAN ANINDA TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL OLACAK MI? GELİŞMELERİ TWİTTER’DAN ANINDA TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in twitter üzerinden yapacağı resmi açıklamaları da yukarıdaki bağlantıya tıklayarak takip edebilirsiniz.9 Ocak 2017 Pazartesi İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da 8 Ocak 2017 Pazar günü öğlen saatlerinde yeniden başlaması beklenen kar yağışının gece saatlerinde de devam etmesi ve 9 Ocak 2017 Pazartesi gününe kar yağışı ile girilmesi bekleniyor.  9 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da hava sıcaklığının -6 dereceye kadar düşmesi beklenirken,  beklenen en yüksek sıcaklık değeri ise -3 derece olarak meteoroloji genel müdürlüğü tarafından açıklandı.
Öte yandan İstanbul’da yeni haftanın ilk günü olan Pazartesi günü nem oranının %72 ile %89 arasında değişeceği belirtilirken, yüksek nem oranının hissedilen hava sıcaklığını da düşürmesi bekleniyor.  Ayrıca saatte 9 km süratle kuzey batı yönünde rüzgar bekleniyor.

İstanbul’da 5 Günlük Hava Tahmini

Yoğun kar yağışının 12 Ocak 2017 Perşembe gününe kadar sürmesi beklenirken, hava sıcaklığının 10 Ocak 2017 Salı günü en düşük değere (-9) ulaşması bekleniyor. Salı gününden itibaren biraz daha yükselecek olan hava sıcaklığının Çarşamba günü -1 dereceye Perşembe günü ise 1 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Kar yağışının Perşembe günü duracağı tahmin ediliyor.


İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir" dedi. ​
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ayşe 1 yıl önce

perşemmbe gününe kadar nolursunuz nolur okullar tatil olsun

Misafir Avatar
ali 1 yıl önce

okulun tatil olmasını istiyoruz

Misafir Avatar
yiit 1 yıl önce @ali

okul tatil olsun

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
ceren 1 yıl önce

okullar tatil olsun
lütfen

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Memur...
Son Dakika! Milli Savunma Bakanlığı Temin Dairesi Başkanlığı tarafından memur alım sonuçları açıklandı.

Haberi Oku