GÜNCEL:
Hangi il Müdürü Milli Eğitim Bakanlığına ' Karanlık Oda ' Operasyonu Yaptı
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt tarafından hedef alınan MEB bürokratlarına düzmece belgeler ve uydurma haberlerle karanlık oda operasyonu düzenlenmiş, çeşitli iftiralarla Oda TV adlı siteden operasyon başlatılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Oda tv üzerinden Çankaya ve Yenimahalle ilçe müdürlerinin yolsuzluk yaptığı iftiraları ile Bakanlıkta bir çetenin olduğu , çetenin başında bir Kral'ın olduğu ; üst düzey bürokratların yapmış olduğu kadrolaşmalar ile ihaleleri istedikleri kişilere verdirdiklerini içeren iftira dolu haberler yayınlandı .

Bu haberlerden sonra yine CHP vekillerine servis edilerek soru önergeleri ile bu ihaleler ve çeteleşme iftiraları Meclis gündemine gensoru olarak getirildi. Bu iftiralara geçtiğimiz günlerde sitemizden belgelerle kurulan kumpası yazdık . Polishaberi.com sitemizde yayınlanan haberden sonra Oda Tv rahatsız oldu. Oda Tv üst üste 3 haber yaparak , editörlerinin istihbarat gözetiminde olduğu iftirasına sarılarak konuyu CHP ile yine Meclis gündemine taşıdı.

Ey akıl fukarası Oda Tv'nin tetikçi çakma gazetecisi seni kim ne yapsında istihbarat takibine alsın . Önce sen otur gazetecilik nasıl yapılır, belgeler nasıl düzenlenir onu öğren ... Cin olmadan şeytan çarpma tabiri tam senlik ... 

Sana bu belgeleri servis edenleri , Allah kazdığı kuyuya senin acemi gazeteciliğinle düşürdü . Ey tetikçi Mert şimdi sana ücretsiz gazetecilik dersi verelim . Aşağıda yayınlanan belgelerde nerde çekildiği ve hangi saatte çekildiğini araştırsanda bulamazsın . Sana verilen belgeleri çeken hainler acemi olduğu için cep telefonlarının GPRS kapatmayı unutmuşlar . 

Oda tv sitesinde yayınladığın belgelere tıklayıp nerde çekildiğini , saat kaçta çekildiğini ve resim üzerinde kaç defa işlem yapıldığını görebilirsin . Hatta hangi marka cep telefonuyla çekildiğini , tam adresine kadar bulabilirsin . Sen acemi olduğun için istihbarat takibi zannediyorsun. 

Yine o belgelerin resmini çeken kişi herşeyi itiraf ettiği için istihbarata falan gerek yok . Yapılan pislikleri , kurulan kumpasları İl müdürünün özel kalem müdürü anlatıyor . Kısaca bu kumpası hazırlayanlar birbirlerini satmaya başladı . Kimin hangi evrakları nerden getirdiğini , evrakların Nasıl edildiğini ve tüm detaylara senden daha fazla vakıfız.

Ey tetikçi gazeteci sen Bakanlık bürokratlarını , ilçe müdürlerini hiç araştırma zahmetine bile girmeden , habere konu olan kişileri bile aramadan hedefe koyacaksın , sonra birileri foyanızı ortaya çıkartınca biz mağduruz , hedefe konuluyoruz , istihbarat takibi yapılıyor diye ajitasyon yapacaksınız .

Şimdi gelelim bu gazeteciye yolsuzluk yapılıyor diye Bakanlığı çete haline getirip servis edenlere ...

Karanlık Oda operasyonunu iftiralarla düzenleyen kişi Ankara İl müdürü Erol Bozkurt ve avaneleridir . Belgelerin resmini çeken kişi acemi özel kalem müdürü Ömer Faruk Dosdoğru olduğu Bakanlık soruşturmasıyla ortaya çıkmıştır . 

Yine il müdürünün özel büroda çalışan elemanlarının itiraflarından anlaşıldığı üzere haber yapılacak dosyayı Mert Taşçılar'a ulaştıran il müdürünün şoförü Bakanlıkta yardımcı hizmetli kadrosunda olan İsa KÖSE'dir . 

Dosyaları il müdürünün arka odasında hazırlayan, Yenimahalle'de ihaleyi kaybeden Tekman turizmin sahibi Şahin Davut YILDIRIM'dan alan kişi Hüseyin Yılmaz'dır . Oda Tv haberlerinden sonra İsa KÖSE telefonunu değiştirmiştir . 

Bu iftira çetenin içerisinde dolgu malzemesi görevi gören kişileri sonra tek tek açıklayacağız .

Oda Tv'ye Çankaya'nın 2014 taşıma ihalesinde yolsuzluk yapıldı diye haber yaptıran il müdürü , 2014 ihalesine kendisi bizzat soruşturma açtırmıştır . Aşağıdaki belgelerde il müdürünün Çankaya'da ki engelli taşıma ihalesine açtırdığı soruşturma onayını ve soruşturma dosyasını göreceksiniz . Soruşturmaya verdiği çok özel isimleri Müfettiş camiasını tanıyan herkes bilirki, usulsüzlük ve yolsuzluk olsa bu müfettişler kendi kardeşlerine acımazlar .

Aşağıdaki belgeler Çankaya ilçesinde 2014 yılında il müdürlüğü tarafından yapılan soruşturma onayı ve sonucudur . Bu soruşturmaya Çankaya ilçesinde yemek ihalesi , güvenlik ihalesi olmadığı halde bu konularda soruşturmaya dahil edilmiştir . Bunun yanında temizlik ihalelerine , onarım işlerine ve tüm hizmet alımlarına inceleme - soruşturma onayları alınmış ve soruşturmalar yapılmıştır .İl müdürlüğü tarafından yaplan bu soruşturmalarda her hangi bir usülsüz iş ve işlem subuta ermemiştir.

YENİMAHALLE İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ İHALESi VE ŞİKAYET EDEN FİRMAYI İNCELEYELİM


Yenimahalle ilçe müdürlüğünde engelli ihalesini kaybeden ve ihalenin iptali için mahkemeye giden Tekman Turizmin mahkemeyi kaybettiğini aşağıdaki mahkeme kararında görebilirsiniz . 2009 - 2013 yılları arasında yüzde 1 seviyesini bile bulmadan ihalelerin Tekman turizme verildiğini mahkeme kararında göreceksiniz . 

İşte o mahkeme kararı

 


Yenimahalle ilçesinde yıllardır pazarlık usulü ile muhammen bedellerin bile üzerinde haksız olarak pazarlık usulü ile ihaleleri alan Tekman Turizm 2015 yılında ihaleyi kaybettiği için mahkemeye gitmiştir . 

2015 yılında usulsüzlük yapılıyor diye ortalığı ayağa kaldıran Tekman turizmin alamadığı ihalede son 10 yılda toplamda devlet yüzde 1 bile kar ettirilmediği halde , 2015 yılında yapılan ihalede yüzde 6 üzerinde devlete kar ettirilmiştir . Usulsüzlük yapılıyor diye haber yaptırılan ihale işte budur .


Aşağıdaki belgelerde 2009 -2013 yılları arasında Yenimahalle ihale alan Tekman turizmin , ihaleyi aldığı muhammen bedelleri göreceksiniz . Tekman turizmin son 10 yılda pazarlık usulü ile aldığı ihalelerde toplam Kırım yüzde 1 bile etmiyor .

Tekman turizm 2015 yılında ihaleyi kaybedince ihalenin iptali için il müdürüne gidiyor . İl müdürü bunun üzerine Yenimahalle ilçesine soruşturma açıyor . Faruk Yıldız ve Öner Çalışkan isimli müfettişleri görevlendirerek soruşturmayı yaptırıyor . 

Müfettişler raporunda son 5 yılın ihale çizelgesini yaparak 2015 yılında ilk kez devletin kar ettirildiğini rapor ederek , soruşturma dosyasının işlemden kaldırılmasını il müdürüne teklif ediyorlar . İl müdürü ısrarla dosyayı kapatmıyor tekrar iade edip , 2. Bir dilekçe alarak yeniden soruşturma başlatıyor . Bu kez 2014 - 2015 yıllarında Yenimahalle'de yapılan tüm ihalelerin soruşturulmasını istiyor ve onayı veriyor . 

Müfettişler tüm soruşturmaları yapıp ihalelerde herhangi bir usulsüzlük yoktur raporunu il müdürüne teslim ettiği halde , İl müdürü bu kez aynı dilekçeleri Bakanlık Teftiş kuruluna verdiriyor . Kısaca Yenimahalle'deki 2014 -2015 yıllarının tüm ihalelerinin soruşturmalarını il müdürü bizzat yaptırıyor .

2009 - 2013 Yenimahalle'de Yapılan Engelli İhale Çizelgesi


Sonuç olarak ; Çankaya ve Yenimahalle başta olmak üzere hemen hemen Ankara'daki tüm ilçelerin ihalelerine soruşturma açtıran bizzat Erol Bozkurt'tur . Soruşturması yapılan ihalelerde bir usulsüzlük bulamamasına rağmen , önce ilçe müdürleri yolsuzluk yapıyor diye sokağa yayan il müdürü ve ekibidir . Daha sonra Bakanlığa isimsiz imzasız dilekçelerle yolsuzluk yapılıyor diye şikayet dilekçeleri ve dosyalar gönderen yine il müdürüdür .

Ankara'daki ilçe müdürlerini iftira dolu mektuplar ve Mail'lerle hem Ak Partili siyasetçilere hemde bürokratlara hedef gösteren, bütün bunlardan sonuç alamayınca ; Oda Tv yolsuzluk yapılıyor diye iftira dolu haberleri yaptıran il müdürünün bizzat kendisidir .

Şimdi il müdürüne soralım . Özel büronda çalışan ve işlerini takip eden kişilerin paralel yapıyla bağlantılarını, Yıllardır sır küpün ve şoförün olan kişinin Oda Tv'ye , iftira dolu haber ve düzmece belgeleri götürdüğünden haberin var mı ? Buna cevap ver .

CHP'li vekillere bu belgeleri ekibinin verdiğinden haberin yok mu ?


Yıllarca Ak Parti iktidarı sayesinde makam ve itibar gördün . Ak parti iktidarını , bürokratları üzerinden yolsuzluk iftiralarıyla Oda Tv ve CHP'ye 3-5 ay fazla makamda kalmak için neden sattın . 

Seni bu makama getiren bürokratları, neden çete diye iftiralarla ve düzmece belgelerle hedefe koydun . Bunun cevabını da sizleri yöneten paralel üst akılın kısa bir süre sonra ortaya çıkarılmasından sonra yine buradan yazacağız . 

Bakanlıktaki hemen hemen tüm bürokratlara , ilçe müdürlerine ahlaksızca iftira dolu bel altı vuruşlarla kadın ve para üzerinden atılan iftiralarla , Ak Partili bürokratları hırsız , namussuz diye yaftalayıp basına ve sosyal medyaya servis edenlerin   hukuk önünde hesabını vereceklerdir... 

Kaynak: http://www.polishaberi.com/memurlar/milli-egitim-bakanligina-karanlik-oda-operasyonu-yapan-il-muduru-h146399.html
www.polishaberi.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bingöl’de 8 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bingöl’ün Genç ilçesindeki operasyonda 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini...

Haberi Oku