EĞİTİM:
16 Aralık 2016 Cuma, Ankara'da okullar tatil mi? SON DAKİKA! Hangi illerde okullar tatil edildi?
16 Aralık 2016 Cuma günü okullar tatil mi? Yarın okullar tatil mi? Kar tatili hangi illerde yapılacak? Yoğun kar yağışı nedeniyle kar tatili ilan edilen iller hangileri? Ankara'da okullar tatil mi? İstanbul'da okullar tatil mi? Ankara valiliği resmi açıklama yaptı mı? İşte kar tatili ilan edilen iller, son dakika haberleri arasında yer alan kar tatili hakkında son gelişmeler...

Ülke genelinde birçok şehir yoğun kar yağışına teslim oldu. Birçok şehir yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünürken, bazı illerde okulların tatil edilmesi kararı alındı. An itibariyle devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle başkent Ankara'da beyaza büründü. Ankara'da 16 Aralık 2016 Cuma okullar tatil ilan edilecek mi?

İşte yoğun kar yağışı sebebiyle kara teslim olan ve 16 Aralık 2016 Cuma günü itibariyle kar tatili ilan edilen iller...
 

KAR TATİLİ VAR MI?

İstanbul'da kar yağışının bekleneceğinin açıklanmasının ardından öğrenciler gözünü Valilikten gelecek son dakika açıklamasına dikti. Fakat şuan için kar tatili haberi gelmiş değil, eğer okullar tatil edilirse haberimizden açıklamayı öğrenebilirsiniz.

TUNCELİ, ELAZIĞ, BİNGÖL'DE 1 GÜN DAHA TATİL

Yoğun kar yağışı bölgede etkisini sürdürürken, bugün okulların tatil olduğu Tunceli, Elazığ ve Bingöl’de, yarın da ilk ve dereceli okullar 1 gün daha tatil edildi.

Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden; 15 Aralık 2016 Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy okulları (okul öncesi, ilk, orta ve lise) ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1(bir) gün süre ile ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.

Elazığ Valiliği’nce yapılan açıklamada da ise Elazığ genelindeki tüm okulların perşembe günü tatil edildiği belirtilerek, "Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır" ifadeleri yeraldı.

Tunceli’de 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ve Çemişgezek İlçesi’nde sadece taşımalı sistemle öğrenim gören öğrenciler için, Hozat, Pülümür, Ovacık, Mazgirt, Pertek ve Nazımiye ilçelerinde ise ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ? 16 ARALIK 2016 CUMA

Yoğun kar yağışı sebebiyle adeta beyaza bürünen başkent Ankara'da 16 Aralık 2016 Cuma günü yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşımda büyük problemler yaşanacağı kesin görülüyor. Bu sebeple vatandaşların gözü kulağı Ankara Valiliğinden okulların tatil olduğu yönünde gelecek haberlere çevrilirken, son dakika gelişmelerini anında sizlerle paylaşacağız. An itibariyle Ankara Valiliği tarafından okulların kar yağışı sebebiyle tatil edileceğine yönelik hiçbir açıklama yapılmazken, ilerleyen saatlerde bir açıklama yapılması bekleniyor. Ayrıntılar birazdan...

BAYBURT

BAYBURT’ta devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime yarın için bir gün ara verildi.
Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve Aydıntepe ilçesi genelinde okullar 15 Aralık Perşembe günü için tatil edildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi. Bayburt’ta okullar bugün de tatil edilmişti.

ARDAHAN VE DOĞUBAYAZIT’TA TATİL

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ardahan’da okullar yarın da tatil edildi. Okulların iki gün tatil edildiği Ağrı’da ise valilik uygulama dışında tuttuğu Doğubayazıt ilçesini de dahil etti. Ağrı-Eleşkirt karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Onlarca araç ve içideki yolcular yolun açılmasını bekliyor. AFAD ekipleri, bazı otobosüdeki kadın ve çocukları kurtardı.

BİTLİS 

Bitlis'in Hizan, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde,  yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.

Okulların bugün de tatil edildiği Hizan ilçesinde Kaymakamlık, ilçe ve bağlı köylerde eğitim ve öğretime yarın da ara verildiğini açıkladı.

Tatvan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise ilçe genelinde eğitime 1 gün daha ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:"Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı 14 Aralık 2016 Çarşamba günü, ilçe merkezi ve ilçeye bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilmişti. Kar yağışının devam etmesi dolayısıyla herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 15 Aralık 2016 Perşembe günü de ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda eğitim öğretime ara verildi."Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğü de yağışlar nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde yarın eğitime ara verildiğini duyurdu.

NEVŞEHİR'DE ÜÇ İLÇE BİR KASABADA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Nevşehir’de üç ilçe, bir kasaba ve bir köyde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Acıgöl, Derinkuyu, Hacıbektaş ilçelerinin yanı sıra merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabası ve Çardak köyünde ilk orta ve lise dengi okullar tatil edildiği açıklandı.

KARAMAN’DA TAŞIMALI EĞİTİME KAR TATİLİ 1 GÜN DAHA UZADI

Karaman'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar yarın da tatil edildi.Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Yurttan kar manzaraları;

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölgenin güney ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Çanakkale ve İstanbul çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE °C, 9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu
EDİRNE °C, 5°C

Parçalı bulutlu

ISTANBUL °C, 6°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 5°C

Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

IZMIR °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu
KÜTAHYA °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı
MANISA °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu
AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu
ANTALYA °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu
HATAY °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu
KAHRAMANMARAŞ °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu
İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA °C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

Yoğun kar yağışı sebebiyle adeta beyaza bürünen başkent Ankara'da 16 Aralık 2016 Cuma günü yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşımda büyük problemler yaşanacağı kesin görülüyor. Bu sebeple vatandaşların gözü kulağı Ankara Valiliğinden okulların tatil olduğu yönünde gelecek haberlere çevrilirken, son dakika gelişmelerini anında sizlerle paylaşacağız. An itibariyle Ankara Valiliği tarafından okulların kar yağışı sebebiyle tatil edileceğine yönelik hiçbir açıklama yapılmazken, ilerleyen saatlerde bir açıklama yapılması bekleniyor. Ayrıntılar birazdan...

CANKIRI °C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu
KONYA °C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu
NEVŞEHİR °C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu
BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve Düzce çevreleri ile zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif olmak üzere, sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Düzce çevrelerinde sis bekleniyor.
BOLU °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı
DÜZCE °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı
SİNOP °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Amasya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AMASYA °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı
GÜMÜŞHANE °C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu
SAMSUN °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu
TRABZON °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu
DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile sabah saatlerinde Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ELAZIĞ °C, -6°C

Parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı
ERZURUM °C, -8°C

Parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı
KARS °C, -8°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı
VAN °C, 1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
DIYARBAKIR °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu
GAZIANTEP °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu
SİİRT °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı
ŞANLIURFA °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

Ankara Valiliği tarafından yapılacak resmi açıklama anında siz değerli okurlarımızla paylaşılacaktır. 16 Aralık 2016 Cuma günü okulların tatil edildiğine dair Ankara Valiliği tarafından yapılacak her türlü resmi duyuru anında paylaşılacaktır. Gelişmeler birazdan...

kamugundem.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Devamsızlık süresini aşan öğrencilere müjde
Toplam devamsızlık süresini aşan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı müjdeli haberi verdi. Örgün ortaöğretim...

Haberi Oku